Hltání a zlozvyky a obezita
Lidé, kteří řeší pocit hladu tím, že jedí rychle až do pocitu úplné sytosti, se s třikrát větší pravděpodobností propracují k nadváze. K tomuto závěru došli japonští vědci, podle nichž problém ještě více prohlubuje snadná dostupnost fastfoodů a mizící správné stravovací návyky.  
více...
Pár otázek a odpovědí o tloušťce
 Říká se, že „tlustí“ jsou veselejší a dokonce že přátelští a společenští lidé mají i větší sklon k tloustnutí. Co myslíte – je to pravda?
S takovými tvrzeními bych byla hodně opatrná. I když je pravda, že dlouhou dobu bylo kypřejší tělo v lidské společnosti znakem určitého blahobytu a spokojenosti. A propojení dobrosrdečnosti, přátelskosti, komunikativnosti, otevřenosti a pohodářství a tloušťky má na svědomí dnes již klasická Kretschmerova typologie, která hledá souvislosti mezi vychází ze mezi stavbou těla a psychickými vlastnosti. 
 
více...
Když při dietě honí mlsná …..
Když chceme rozumně hubnout, nestačí zvládnout hlad. Musíme vědět i to, jakou pochoutku si můžeme dopřát, jakmile nás začne honit mlsná. Pokud to dokážeme, lze si pochutnat i na řadě dobrot, aniž bychom přibírali na váze.  
více...