Hltání a zlozvyky a obezita
Lidé, kteří řeší pocit hladu tím, že jedí rychle až do pocitu úplné sytosti, se s třikrát větší pravděpodobností propracují k nadváze. K tomuto závěru došli japonští vědci, podle nichž problém ještě více prohlubuje snadná dostupnost fastfoodů a mizící správné stravovací návyky.  
více...
Pár otázek a odpovědí o tloušťce
 Říká se, že „tlustí“ jsou veselejší a dokonce že přátelští a společenští lidé mají i větší sklon k tloustnutí. Co myslíte – je to pravda?
S takovými tvrzeními bych byla hodně opatrná. I když je pravda, že dlouhou dobu bylo kypřejší tělo v lidské společnosti znakem určitého blahobytu a spokojenosti. A propojení dobrosrdečnosti, přátelskosti, komunikativnosti, otevřenosti a pohodářství a tloušťky má na svědomí dnes již klasická Kretschmerova typologie, která hledá souvislosti mezi vychází ze mezi stavbou těla a psychickými vlastnosti. 
 
více...
Tipy na jídla vhodná pro dietu

Držíte dietu a lámete si hlavu, jak nahradit tak chutná a tučná jídla něčím podobně uspokojivým pro Vaše chuťové pohárky, ovšem méně tučným. Když na to přijdete, možná Vám to pomůže hubnout s menší mírou trápení se...  
více...
Dieta podle krevních skupin
Čtyři krevní skupiny A, B, AB a  0  a čtyři různé způsoby stravování.
V roce 1998 vyšla kniha dr. D'Adama Výživa a krevní skupiny - 4 krevní skupiny, 4 diety. Sice pro dietu podle krevních skupin chybí podpora ze strany velkých klinických studií, to ale nebrání tomu, aby byla oblíbená u tisíců lidí po celém světě.
Je jen na Vás, zda jí zkusíte a zda by vám tento způsob stravování vyhovoval nebo ne.
 
více...
To, co jíte, ovlivňuje Vaší psychickou pohodu
Protože jídlo vyvolává a ovlivňuje tvorbu určitých hormonů, je logické, že to, co člověk jí, má vliv na jeho psychiku. Nedostatek uklidňujícího serotoninu má za následek menší odolnost vůči depresím především sezónním, které se objevují v podzimním a zimním období...  
více...
Pár otázek, které se objevují, když se člověk rozhode pro dietu
Možná, že jste se právě teď rozhodli změnit obvyklou pozici ručičky na Vaší váze. Cesta k takovému cíli nebude nikterak snadná a bude lemovaná celou řadou „drobných praktických potíží“. Stačí jen několik jednoduchých otázek, které propojí Vaše odhodlání a nový křehký stravovací režim a Váš „starý život“ a pochybnosti o úspěšném prosazení Vašeho redukčního  rozhodnutí jsou na světě.  Nabízíme pár odpovědí  na ty nejčastější otázky, které každodenní život může přinášet těm, kteří se snaží ovlivnit své stravovací návyky.  
více...
Když při dietě honí mlsná …..
Když chceme rozumně hubnout, nestačí zvládnout hlad. Musíme vědět i to, jakou pochoutku si můžeme dopřát, jakmile nás začne honit mlsná. Pokud to dokážeme, lze si pochutnat i na řadě dobrot, aniž bychom přibírali na váze.  
více...
Chcete mít svou ideální váhu ?
Tloušťka není jen to, jak vypadáte. Je to i způsob vašeho myšlení .Odpověď na otázku, kdo má držet dietu, nebývá tak jednoznačná, jak by se na první pohled zdálo. Do hry vstupují nejen faktory lékařské, ale také, a mnohdy pro většinu z nás důležitější, požadavky kosmetické.
 
více...